×

Technická podpora je pre zákazníkov s abonentnou službou GstarCAD Subscription AutoRenewal 365 poskytovaná zadarmo, pre zákazníkov bez abonentnej služby je bezplatná počas prvých 90 dní od zakúpenia novej licencie, resp. 30 dní od zakúpenia upgradu.

Vážení zákazníci,

v termíne od 23.12.2020 do 10.01.2021 budeme fungovať v obmedzenom režime. V prípade, že nás nezastihnete telefonicky, nás prosím kontaktujte e-mailom alebo využite kontaktný formulár, prípadne formulár technickej podpory. Ďakujeme za pochopenie.

Želáme Vám príjemné sviatky a úspešný nový rok.

— Tím GS SOFT

OnLine technická podpora

PON - PIA / 08:00 - 16:00

SPUSTIŤ

Technická podpora

PON - PIA / 08:00 - 16:00

ŽIADOSŤ O TECHNICKÚ PODPORU

Kontaktujte nás

Slovenská republika: +421 2 2027 5562

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Školy a študenti

Bezplatné školské a študentské CAD licencie
Bezplatné školenia GstarCAD / AutoCAD pre učiteľov

Máte vo Vašich učebných plánoch výuku programu AutoCAD / GstarCAD?

Požiadajte o bezplatnú licenciu pre Vašu školu ešte dnes!
O bezplatnú licenciu programu GstarCAD (tzv. „študentská verzia“) môžu požiadať aj jednotliví študenti pre inštaláciu a aktiváciu na svojich domácich počítačoch či notebookoch.

Prečo GstarCAD?

V rámci šetrenia nákladov na tvorbu technickej dokumentácie prechádzajú spoločnosti pôsobiace v oblasti stavebníctva či výrobného priemyslu čoraz častejšie z programu AutoCAD na cenovo dostupnú alternatívu. Tento trend súvisí s ukončením predaja trvalých licencií AutoCADu v roku 2016. Od tejto doby je AutoCAD poskytovaný už len formou prenájmu, čo firmám neúmerne zvyšuje ich náklady.

Na druhej strane je program GstarCAD, ktorého sme výhradným distribútorom, plnohodnotnou alternatívou AutoCADu a to ako z pohľadu funkcionality, tak aj z pohľadu kompatibility (program pracuje priamo s výkresmi vo formáte AutoCADu DWG). GstarCAD je dnes racionálnou voľbou pre inžinierov a projektantov v praxi, a to vďaka svojej cenovej nenáročnosti a dostupnosti trvalých licencií. V tejto súvislosti poskytujeme stredným a vysokým školám s technickým zameraním program GstarCAD (tzv. „školská verzia“) bezplatne.

Časté otázky a odpovede

V rámci školského servera (príp. na počítači, ktorý sa nevypína) sa inštaluje správca sieťových licencií (LMS) a na ňom sa aktivuje licencia.

Sieťový manažér sa stará o distribúciu sieťovej licencie na jednotlivé stanice (PC, ktoré používajú žiaci v učebniach).

LMS (správca sieťových licencií) je možné nainštalovať na akýkoľvek počítač, ktorý je pripojený v rovnakej internetovej sieti ako školské počítače (na ktorých budú študenti využívať licencie).

Pokiaľ bude počítač, kde je nainštalovaný LMS zapnutý, licencie budú na študentských počítačoch fungovať. V prípade, že sa PC vypne, študenti nebudú vedieť licencie používať.

Áno, k dispozícii máte bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, ktorú si môžete stiahnuť z našej stránky:
www.GstarCAD.sk/instalacne-subory/

Školské licencie dodávame na rok, tzn. 365 dní. Každý rok je možné požiadať o jej predĺženie, licencia bude zároveň upgradovaná na aktuálnu verziu daného roku.

Verzia GstarCAD Academic pre školy / študentov, je alternatívou k plnému AutoCADu.

K získaniu školských licencií zadarmo potrebujeme potvrdenie o tom, že sa jedná o organizácii registrovanú Ministerstvom školstva určenú pre výučbu a nekomerčné vzdelávania (certifikát, zriaďovacia listina a pod.).

O bezplatnú licenciu programu GstarCAD (tzv. „študentská verzia“) môžu požiadať aj jednotliví študenti pre inštaláciu a aktiváciu na svojich domácich počítačoch či notebookoch. V prípade záujmu je potrebné vyplniť formulár:
https://gssoft.wufoo.com/forms/z1c4sev315uwvjo/

Áno, pokiaľ nám pošlete zoznam študentov, ktorý sú žiakmi Vašej školy spolu s ich e-mailovou adresou, na ktorú im následne pošleme bezplatné licencie GstarCAD Academic.

Školská licencia je sieťovou licenciou, ktorá sa aktivuje na školských PC.

Študentské licencie sú lokálne licencie, ktoré si spravuje každý študent sám pre domáce použitie.

GstarCAD Academic obsahuje funkcie a vlastnosti verzie GstarCAD Professional, pri tlačení výkresov sa na výstupoch zobrazí vodoznak.

Licencia je určená výlučne na nekomerčné účely (štúdium, výskum, vývoj).

V prípade záujmu o Academic licenciu je potrebné zaslanie naskenovaného potvrdenia o navštevovaní školy alebo obojstranné naskenovanie ISIC karty.

Fill out my online form.
Fill out my online form.
TOP