×

Technická podpora je pre zákazníkov s abonentnou službou GstarCAD Subscription AutoRenewal 365 poskytovaná zadarmo, pre zákazníkov bez abonentnej služby je bezplatná počas prvých 90 dní od zakúpenia novej licencie, resp. 30 dní od zakúpenia upgradu.

Vážení zákazníci,

v termíne od 22.12.2018 do 06.01.2019 budeme fungovať v obmedzenom režime. V prípade, že nás nezastihnete telefonicky, nás prosím kontaktujte e-mailom alebo využite kontaktný formulár, prípadne formulár technickej podpory. Ďakujeme za pochopenie.

Źeláme Vám príjemné sviatky a úspešný nový rok.

— Tím GS SOFT

OnLine technická podpora

PON - PIA / 08:00 - 16:00

SPUSTIŤ

Technická podpora

PON - PIA / 08:00 - 16:00

ŽIADOSŤ O TECHNICKÚ PODPORU

Kontaktujte nás

Slovenská republika: +421 2 2027 5562

KONTAKTNÝ FORMULÁR

GstarCAD

Profesionálne riešenie pre tvorbu technických výkresov

Univerzálny 2D / 3D CAD Software

 • STABILNÉ A DOBRE ZNÁME PROSTREDIE
 • INTUITÍVNE OVLÁDANIE
 • RÝCHLE A OPTIMALIZOVANÉ ROZHRANIE
 • PODPORA NAJNOVŠIEHO FORMÁTU DWG 2018
 • TRVALÁ LOKÁLNA ALEBO SIEŤOVÁ LICENCIA

DETAILNÉ POROVNANIE | GSTARCAD - AUTOCAD

Oboznámte sa s podporovanými vlastnosťami a funkciami programov GstarCAD Professional a GstarCAD Standard v ucelenej prehľadnej tabuľke s porovnaním s programami AutoCAD a AutoCAD LT.

GstarCAD pod lupou

GstarCAD je kompatibilný až po verziu DWG AutoCADu 2019

dwg-file

Alternatívny program GstarCAD je určený na kreslenie, prezeranie a tlač technickej výkresovej dokumentácie vo formáte AutoCADu / AutoCADu LT. GstarCAD používa formát DWG ako svoj zdrojový formát pre ukladanie a čítanie súborov.

Autodesk však modifikuje formát DWG približne každé 3 roky. Užívatelia sú tak v záujme zachovania kompatibility so svojimi dodávateľmi a zákazníkmi nútení k nákupu drahých aktualizácií AutoCADu. Preto je pre Gstarsoft kompatibilita s najnovšími verziami formátu DWG najvyššou prioritou.

V súčasnosti je GstarCAD kompatibilný po verziu AutoCAD a AutoCAD LT 2019 (DWG formát 2018), ktorý bol na trh uvedený v Q1/2018. Pre otváranie a ukladanie vo formáte DWG využíva GstarCAD knižnice programu ODA (Open Design Alliance). Cieľom aliancie je sprístupnenie formátu DWG ostatným vývojárom aplikácií, bez ohľadu na Autodesk. Gstarsoft je partnerom aliancie ODA od roku 2001.

2D technické kreslenie s neobmedzenými možnosťami

Rovnako ako AutoCAD, aj GstarCAD vyniká univerzálnou funkcionalitou presného 2D technického kreslenia s prakticky neobmedzenými možnosťami nakresliť akýkoľvek výkres v akejkoľvek podobe. Rozsah užívateľských nastavení nespočíva len vo výbere štýlu kreslenia podľa medzinárodných či národných noriem, ale aj možnosti definovať vlastné (podnikové) štandardy (individuálne typy čiar, šrafy, kótovacie štýly, rámčeky, rohové pečiatky, kusovníky, výmery, atď.).

Navyše užívateľ môže v prípade potreby zaniesť do dokumentácie aj neštandardné grafické a negrafické prvky a doslova na počkanie upraviť výkres podľa individuálnych požiadaviek. GstarCAD Standard je alternatívny produkt za zlomok ceny AutoCADu LT (2D). Na rozdiel od neho však nemá obmedzenia týkajúce sa používania nadstavbových aplikácií od vývojárov tretích strán.

Vlajková loď – GstarCAD Professional (2D/3D)

Z hľadiska postupu práce hovoríme aj u GstarCADu Professional (ekvivalent "plného" AutoCADu) stále predovšetkým o jednej z najkomplexnejších 2D CAD aplikácií s rozšírenými možnosťami pre 3D (na rozdiel od verzie GstarCAD Standard).

V oblasti 3D je GstarCAD Professional schopný vytvárať (neparametrické) 3D návrhy približne s rovnakými postupmi (a obmedzeniami) ako AutoCAD, t.j. modelovanie ťahaním profilov do 3D telies, zaobľovanie či zrážanie hrán, pridávanie a odoberanie materiálu, zjednocovanie, odčítanie a prieniky telies.

GstarCAD Professional je tiež schopný spolupracovať s „rýdzo“ 3D CAD aplikáciami načítaním ich 3D objemových modelov uložených vo formáte ACIS (súbory .SAT) a ďalej ich upravovať, či generovať z nich 2D pohľady a rezy, ktoré môžu slúžiť ako podklad pre finálnu 2D DWG dokumentáciu.

GstarCAD Professional obsahuje tiež import z programu Autodesk 3D Studio (.3DS), funkcionalitu "Dynamické bloky", ako aj Lupu (Magnifier). Do ďalších verzií sa pripravuje funkcionalita parametrického kótovania (Smart Dimensions) a geometrických väzieb.

Operačný systém

 • Windows XP s SP2 alebo vyšším
 • Windows Vista s SP1 alebo vyšším (neodporúča sa)
 • Windows 7 - 32/64bit
 • Windows 8 - 32/64bit
 • Windows 10 - 32/64bit

 • MS Office Excel - 32/64bit
  (pre potreby AutoXlsTable - bezplatný plugin pre GstarCAD)

 • Apple Mac OS, s Apple BootCamp / Parallels Desktop / VMware Fusion / VirtualBox
  (umožňuje využívať MS Windows s aplikáciami pre Windows na Mac-PC s procesormi Intel)

Požiadavky na hardvér

 • Intel Pentium 4
 • AMD Athlon Dual Core procesor s SSE2-technológiou
 • Intel Core i3 / i5 / i7

 • 512 MB RAM (Windows XP)
 • 1 GB RAM (Windows Vista / Windows 7)
 • 2 GB RAM (Windows 8 / 10)

 • 512 MB HDD alebo vyšší

 • 1024 x 768 VGA s True Color (Minimum)

Softvérové a hardvérové šifrovanie

dongle

GstarCAD je k dispozícii v dvoch verziách, a to buď ako lokálne licencie (SLM), alebo ako sieťové licencie (NLM).

Lokálna licencia GstarCAD je chránená buď softvérovým šifrovaním (sériové číslo) a je možné ju spustiť výlučne na autorizovanom PC, alebo je chránená hardvérovým šifrovaním (USB kľúč - za príplatok). Druhá voľba umožňuje nainštalovanie GstarCADu na ľubovoľný počet počítačov, pričom užívateľ môže v jednej chvíli pracovať na počítači, v ktorom je zasunutý USB kľúč, čo je ideálne napr. pri paralelnej práci v kancelárii aj doma, alebo pri častých služobných cestách.

Zdieľanie sieťový licencií

GstarCAD Network License Manager

Vzhľadom k o niečo vyššej cene v porovnaní s lokálnymi licenciami, sú sieťové licencie ideálne pre pracovné tímy a väčšie spoločnosti za predpokladu, že užívatelia využívajú CAD softvér v priemere menej než 70 - 80% svojej pracovnej doby. U sieťových licencií platí, že počet zakúpených licencií = maximálny počet súbežne spustených licencií nainštalovaných na ľubovolnom počte počítačov v podnikovej sieti.

Výhodou sieťových licencií teda je, že môžu byť zdieľané v podnikovej sieti viacerými užívateľmi, než je celkový počet zakúpených licencií. Nie však súbežne. A práve o to sa stará správca sieťových licencií (GstarCAD Network License Manager - "licenčný server"), ktorý sa nainštaluje na jeden z počítačov v sieti (ktorý sa nevypína). Samotná aplikácia GstarCAD sa nainštaluje lokálne na ľubovolný počet počítačov v podnikovej sieti. Licenčný server prideľuje voľné licencie jednotlivým užívateľom v sieti a zároveň zabezpečuje, že počet súčasne spustených licencií nepresiahne počet zakúpených licencií. V prípade, že sú všetky licencie už obsadené, ďalšiemu užívateľovi bude licencia GstarCADu poskytnutá až potom, čo niektorý z užívateľov program GstarCAD na svojom počítači ukončí.

Pre programátorov a vývojárov

Vyvíjate aplikáciu pre AutoCAD na profesionálnej úrovni alebo len pre vlastnú potrebu? Chceli by ste ju migrovať na GstarCAD a dať k dispozícii aj ostatným užívateľom? GstarCAD predstavuje otvorenú CAD-platformu, ktorá v oboch verziách, Standard a Professional, ponúka plnú podporu pre všetkých vývojárov nadstavieb, ktorí majú záujem dodávať svoju aplikáciu užívateľom GstarCADu.

GstarCAD podporuje nasledujúce rozhrania API: VBA, GRX (obdoba ARX - AutoCAD Runtime Extension pre aplikácie napísané v C alebo C ++), LISP a .NET. Aké ďalšie API ešte viac potrebujete? Neváhajte a kontaktujte nás. Poskytneme vám potrebnú dokumentáciu a vývojársku licenciu GstarCAD úplne bezplatne, takže migrácia bude len jednoduchý krok.

 

Profesijné moduly CADprofi a knižnice symbolov CP-Symbols

Existuje množstvo nezávislých vývojárov rôznych nadstavieb, pluginov a doplnkových modulov. Autor (Gstarsoft) ani distribútor (GS SOFT) nepreferujú žiadnu z nadstavieb, ale nechávajú voľbu na užívateľovi. Ak ste doposiaľ nenašli vhodnú aplikáciu pre vašu profesiu, môžete si vybrať niektorý z profesijných modulov CADprofi, ktoré máme priamo vo svojej ponuke.

Profesijné moduly CADprofi Architectural, Mechanical, Electrical a HVAC & Piping (TZB) sú nadstavbové moduly, ktoré možno objednať k verziám GstarCAD Standard, GstarCAD Professional, AutoCAD alebo AutoCAD LT (pre AutoCAD LT je nutný doplnkový modul ManuSoft LTX™). Dodatočnou inštaláciou prídavných modulov sa rozšíri menu GstarCADu (AutoCADu) o špecializované funkcie pre príslušnú profesiu.

 

KÚPIŤ NOVÚ LICENCIU GSTARCAD, PROFESIJNÉ MODULY CADPROFI, UPGRADE, X-GRADE, DOPLNKY A ROZŠÍRENIA ...

S novou licenciou či upgradom, si môžete objednať aj Subscription AutoRenewal 365 na prvý rok zadarmo. Ak objednávku zadáte Online, získate aj dodatočnú zľavu 25 €.

Rozhranie CLASSIC

Preferujete vzhľad aplikácie starších verzií AutoCADu?


Dlhoročným "autocadistom" bude možno vyhovovať vzhľad aplikácie, aký mali staršie verzie AutoCADu. Žiadny problém! Prepnite na "GstarCAD Classic". Zobrazí sa vám klasické užívateľské rozhranie s nástrojovými lištami a kaskádovým roletovým menu.

Ďalšie dôvody pre GstarCAD?

Jazyková lokalizácia

Multijazyková licencia GstarCAD znamená, že v rámci jedného sériového čísla môžete stiahnuť, nainštalovať a aktivovať program v ľubovolnej jazykovej verzii, ktorá je dostupná (vrátane českej, anglickej, nemeckej, atď.), alebo voľbu kedykoľvek zmeniť.

Prispôsobenie aplikácie

Preneste si z AutoCADu svoje užívateľské nastavenia a konfiguračné súbory, ako sú typy čiar (LIN), šrafovacie vzory (PAT), fonty (SHP / SHX), menu (MNU), kótovacie štýly, vykresľovacie štýly, šablóny výkresov (DWT) atď., rýchlo a jednoducho do GstarCADu.

Inteligentné tabuľky

Prepojte grafické informácie z vašich CAD návrhov s tabuľkami MS Excel pomocou bezplatného pluginu GstarCAD AutoXls Table pre výpočty týkajúce sa počtu kusov, výpočtov plôch či dĺžok. Asociativita zaistí automatickú aktualizáciu hodnôt pri zmene.

Podpora mobility

Pre smartphony a tablety so systémom Android alebo Apple iOS je k dispozícii bezplatný mobilný CAD prieliadač - GstarCAD DWG-FastView (GstarCAD Mobile Client) s podporou cloud uložísk a príloh emailov. Platená verzia Pro navyše umožňuje ukladať a synchronizovať zmeny späť do počítača.

Prevodník z PDF do DXF

Prevodník konvertuje výkresy PDF (Adobe Reader) do formátu DXF (textová forma DWG) s možnosťou ich ďalšej CAD editácie a uloženia do DWG. Prevodník konvertuje len vektorové PDF súbory. Rastrové súbory PDF je tiež možné použiť vo výkresoch ako podklad (PDF Underlay).

Technická podpora

Naša Online technická podpora GstarCAD Quick Support vám šetrí čas a náklady. Nemusíte nikam cestovať ani vy, ani náš technik. Pripojením ku vzdialenej ploche môžeme vidieť vašu obrazovku a spoločne váš prípad konzultovať rýchlejšie, bez zbytočných prestojov.

Zadarmo na 30 dní

Plná verzia zadarmo na 30 dní vám umožní GstarCAD nezáväzne vyskúšať. Následne si môžete objednať komerčnú licenciu alebo ponechať exspirovanú skúšobnú verziu ako najrozsiahlejší bezplatný DWG prehliadač (bez možnosti ukladania zmien).

Férové ceny

Ušetrite s trvalými licenciami GstarCADu až 85% v porovnaní s nákladmi za AutoCAD! GstarCAD Standard je alternatívou za AutoCAD LT za cca. 30% ceny a GstarCAD Professional predstavuje alternatívu "plnej" verzie AutoCADu za cca. 15% ceny.

TOP